۵ افزونه VSCode که باعث تغییر زندگی شما خواهد شد

۱. scss intellisense

ایجاد متغیرها (variables) در SCSS بسیار جالب است.در قسمت variables.scss متغیرها را می‌توان وارد کرد.

این افزونه VSCode باعث می‌شود نام متغیرهای SCSS‌ای که ساختید، در هر جایی از برنامه‌تان‌‌ که نیاز بود فوراً در دسترس باشد. دیگر این‌که، به خاطر سپردن نام‌ها یا جستجوی فایل‌ها لازم نیست.

از این لینک می‌توانید دریافتش کنید.

۲. تغییر نام تگ‌ها به صورت خودکار (Auto Rename Tag)

صرف‌نظر از چارچوب انتخابی شما، وقتی ۵۰ خط بین کد تگ‌های باز و بسته وجود دارد، کدنویسی Front-End (کدنویسی سمت کاربر) در HTML ( یا JSX ) می‌تواند خسته کننده باشد. شاید بخواهید تگ H۲ را به H۳ تغییر دهید. شاید بخواهید یک div را به یک span تغییر دهید. در هر صورت، از این افزونه استفاده کنید، تا بتوانید به کار خود سرعت بخشید.

این قدرتی است که شما با افزونه auto rename tag به دست آورده‌اید. در این افزونه هر آنچه را که در تگ باز تغییر دهید، به طور خودکار در تگ بسته هم همان تغییر ایجاد می‌شود، و بالعکس.

از این لینک می‌توانید دریافتش کنید.

۳. Duplicate Action

این افزونه VSCode به شما قابلیت کپی کردن کل کدهای نوشته شده‌تان را به سادگی می‌دهند.

تنها کافی است که این افزونه را نصب کنید و پس از آن روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه duplicate file را انتخاب کنید.

از این لینک می‌توانید دریافتش کنید.

۴. CodeStream

عاشق زندگی کردن در (IDE (Integrated Development Environment خود هستید؟ از تیم‌های Trello ، Slack ، Asana ، Bitbucket و Microsoft استفاده می‌کنید؟ CodeStream از تعداد زیادی از ابزارها و IDE ها پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید مشکلات‌تان را بدون ترک کردن محیط برنامه‌نویسی خود پیگیری کنید.

این بدان معناست که در زمان کم‌تری بفهمید که چگونه مسئله امروز را برای همکاران خود توضیح خواهید داد. فقط کافی است که این افزونه را نصب کنید و پس از آن برای همکاران خود، به وسیله‌ی این افزونه کامنتی را قرار دهید.

از این لینک می‌توانید دریافتش کنید.

۵. Night Owl

۵ افزونه VSCode که باعث تغییر زندگی شما خواهد شد

تا به حال این یکی از بهترین تم‌های IDEها بوده است و تم مورد علاقه من نیز است (تصویر بالا در واقع تصویری از فضای کاری فعلی من است).

همانطور که مشاهده می‌کنید این تم دارک بسیار جذاب است.

از این لینک می‌توانید دریافتش کنید.

Sana-WEB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *